Jak się pozbyć cellulitu?

Wiosna i lato to okres coraz odważniejszych kreacji i czas, w którym możemy wyeksponować nasze kobiece wdzięki. Trudno jednak mówić o korzystaniu z tego rodzaju możliwości pełnymi garściami, gdy naszym problemem jest cellulit. „Skórka pomarańczowa” nie prezentuje się estetycznie, a choć pozbycie się jej nie jest wcale niemożliwe, do realizacji tego zadania warto przystąpić z pewnym wyprzedzeniem. Jak się pozbyć cellulitu? Poniższe porady sprawią, że twoja skóra uwolni się od skórki pomarańczowej a ciało będzie prezentować się pięknie.

Jak się pozbyć cellulitu? Ograniczenie soli

Pierwszym krokiem jest zmiana diety. Okazuje się bowiem, że wśród spożywanych przez nas codziennie produktów wcale nie brakuje takich, które są sojusznikami cellulitu. Szczególnie niebezpieczna jest sól. Już od dawna wiadomo, że zatrzymuje ona wodę w organizmie. Oczywiście, jej całkowita eliminacja nie jest możliwa. Jeśli jednak będziemy starały się jej unikać, dość szybko zaobserwujemy pierwsze widoczne rezultaty takiego działania.

Zobacz też: Melanotan 2 – daję piękną opaleniznę, odchudza, poprawia libido ale może też zaszkodzić!

Jak się pozbyć cellulitu? Odpowiednia dieta i picie wody

Wskazane jest też dostarczanie organizmowi tych substancji, które wspierają walkę z cellulitem. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o produktach bogatych w krzem i witaminę C, a także o nienasyconych kwasach tłuszczowych. Jedz ryby i warzywa a także pij dużo wody co pomoże w walce z pomarańczową skórką.

Jak się pozbyć cellulitu? Balsamy antycellulitowe

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w celu usuwania skórki pomarańczowej mogą widocznie zredukować cellulit i poprawić jędrność ud, bioder i pośladków. Należy je stosować rano i wieczorem wykonując przy tym kilkuminutowy masaż. Duże znaczenie ma tutaj systematyczność, gdyż wtedy kuracja takimi preparatami daje najbardziej spektakularne efekty.

Jak się pozbyć cellulitu? Aktywność fizyczna

Cellulitowi sprzyja również siedzący tryb życia. Jeśli więc nie mamy innych pomysłów na aktywność fizyczną, spróbujmy przynajmniej zrezygnować z windy na rzecz schodów. Uprawianie regularnych sportów, jazda na rowerze, bieganie czy trening na siłowni w znacznym stopniu redukuje nieestetyczny cellulit.

Zobacz też: Starzenie się skóry poprzez promieniowanie słoneczne

Jak się pozbyć cellulitu? Masaż bańką chińską

Raz na jakiś czas warto też pomyśleć o przyspieszającym krążenie masażu. Najlepszy będzie tutaj masaż bańką chińską, który usuwa cellulit oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry. Masaż można wykonać na udach, pośladkach i brzuchu. Jeżeli nie masz czasu biegać po salonach masażu to wykonaj taki zabieg sama w domu. W aptece można kupić zestaw baniek chińskich. W opakowaniu znajduje się cztery, gumowe bańki chińskie o rożnej wielkości, które dostosowujemy do danej partii ciała. Przed masażem należy nałożyć oliwkę na masowaną okolicę, następnie przyłożyć bańkę chińską do skóry, nacisnąć i puścić gumową kopułę co spowoduje zassanie skóry i tkanek. Następnie należy przesuwać bańkę pociągłymi lub okrężnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Aby usunąć bańkę należy przyłożyć palec u jej podstawy. Na końcu warto wsmarować balsam antycellulitowy. Masaż można wykonywać co dwa lub trzy dni. Skóra często jest obolała i mogą powstawać siniaki. Po pewnym czasie tkanki przyzwyczają się do masażu i zabieg przestanie być tak bolesny jak przy pierwszym zastosowaniu. Na efekt trzeba czekać bardzo krótko, już kilka zabiegów zniweluje większość cellulitu, poprawi jędrność skóry, sprawi, że pośladki będą bardziej uniesione a uda smuklejsze. Jest to rewelacyjna metoda na pozbycie się cellulitu. Koszty zakupu baniek i oliwki są niskie, wyniesie nas to ok 50 złotych a o wykonanie masażu można poprosić koleżankę lub siostrę. Naprawdę warto! Należy jednak pamiętać, że pękające naczyńka, żylaki czy zapalenie żył to bezwzględne przeciwwskazania do stosowania masażu bańką chińską.

Zobacz też: Skutki niedoboru snu – jak imprezowy styl życia wpływa na skórę?

Jak się pozbyć cellulitu? Ciepły i zimny prysznic

Podczas kąpieli warto dodatkowo wykonać masaż ostrą stroną gąbki lub specjalnie przeznaczoną do tego rękawicą. Zabieg ten poprawia krążenie krwi i sprzyja redukcji cellulitu. Dobrym sposobem jest też naprzemienne stosowanie zimnej i ciepłej wody na miejsca dotknięte cellulitem. Należy pamiętać, by prysznic zakończyć zimną wodą. Dopełnieniem kuracji będzie zastosowanie balsamu antycellulitowego.

Ze „skórką pomarańczową” można walczyć i w skuteczny sposób ją usunąć, stosując wyżej wymienione zasady. Dzięki temu nasza skóra będzie wolna od cellulitu a ciało prezentować będzie się pięknie i atrakcyjnie.

Domowe sposoby na powiększenie ust

Zabiegi pielęgnacyjne na jędrne pośladki

Jak przyspieszyć opalanie?

Jak polubić siebie?

Odwiedź i polub nas
Oceń