Kobieta dominująca i jej skomplikowana osobowość. Kobiety bardzo różnią się między sobą. Dotyczy to nie tylko kwestii wyglądu zewnętrznego i zainteresowań, ale także cech charakteru. Można spotkać wiele kobiet spokojnych i bardzo skromnych, które są uległe w stosunku do swojego mężczyzny, ale także takich, które traktują związek partnersko, pozwalając na podejmowanie części decyzji swojemu partnerowi, a częściowo podejmując takie decyzje zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Trzecia grupa kobiet, to kobiety dominujące w związku.

Kobieta dominująca – czym się charakteryzuje?

Kobieta dominująca to kobieta o bardzo silnym charakterze, odporna na trudne sytuacje, które spotykają ją w życiu i bardzo rzadko reagująca na nie w emocjonalny sposób. Jest to kobieta, która wie czego chce od życia, doskonale odnajdująca się nie tylko w pracy, ale także w życiu osobistym, przejmująca często męskie role w związku.

Poczuwa się więc ona do odpowiedzialności za mężczyznę, sprawując nad nim opiekę i przydzielając zadania do wykonania. Jeśli coś nie idzie po jej myśli zdarza się, że zwraca ona mężczyźnie uwagę i stosuje kary w postaci braku seksu lub zakazu wyjścia z kolegami.

Zobacz też: Dlaczego kobiety zdradzają?

Jakie są przyczyny dominacji kobiet w związku?

Dominacja kobiet w związku może wynikać z dwóch podstawowych czynników. Po pierwsze, często są to kobiety, które w przeszłości zmuszone zostały do tego by wziąć na siebie dużą odpowiedzialność, szczególnie wtedy gdy z różnych względów zastępowały jednego lub oboje rodziców, opiekowały się chorą osobą lub ciężko pracowały ze względu na brak pieniędzy w rodzinie. Po drugie, kobiety dominujące to także osoby, które były wychowywane w specyficzny sposób. W szczególności jeśli wpajano im, że miłość wiąże się z jednostronnym dawaniem, a na uczucie zasługuje się tylko wtedy, gdy jest się w stanie zaspokoić potrzeby drugiej osoby.

Czy mężczyźni wolą kobiety dominujące czy jest wręcz przeciwnie?

Bycie w związku z kobietą dominującą posiada swoje zalety i wady. To, czy taki układ się sprawdza zależy tak naprawdę od charakteru mężczyzny. Jest to zawsze kwestia dopasowania się do jego oczekiwań w stosunku do charakteru kobiety i swoich potrzeb. Jest wielu panów, którzy uwielbiają dominację kobiet. Sami nie są wstanie podjąć wielu decyzji dotyczących ważnych kwestii życia codziennego więc taki układ im odpowiada. Są też mężczyźni, którzy uwielbiają kobiety dominujące w łóżku i nie zamieniliby taką na grzeczną i miłą dziewczynkę.

Zobacz też: Jak rozpoznać zdradę u żony?

Zalety związku z kobietą dominującą

Wśród podstawowych zalet bycia w związku z kobietą dominującą jest to, że taka kobieta jest bardzo odporna na trudne sytuacje, które spotykają ją w życiu i zazwyczaj dobrze sobie z nimi radzi. Kobiety dominujące są często bardzo inteligentnymi osobami, które ciężko nad sobą pracują, są wykształcone, mają dobrą pracę i trudno jest je wyprowadzić z równowagi emocjonalnej. Niestety, bycie w związku z kobietą dominującą, choć jest bardzo uporządkowane, bywa bardzo trudne.

Wady związku z kobietą dominującą

Mężczyzna, który jest w związku z silną kobietą, musi się liczyć z tym, że bardzo ciężko będzie ją przekonać do swoich racji w przypadku różnicy zdań. Taka kobieta często przejmuje inicjatywę w wielu sprawach, także typowo męskich. Silny mężczyzna może przez to poczuć się pozbawiony pewności siebie. Kobiety dominujące w związku oczekują od swojego mężczyzny tego, że nieustannie to one będą na piedestale. Jeśli nie są one cały czas obdarowywane prezentami i innymi oznakami uczucia, mężczyzna dostaje reprymendy, a nawet jest upokarzany w towarzystwie innych osób. Kobiety dominujące nie uwzględniają bowiem często męskich potrzeb, a w szczególności tego, że także on może mieć oczekiwania w stosunku do kobiety i potrzebuje czasu dla siebie, który przeznacza na pracę i relaks. Kobieta dominująca stosunkowo często angażuje mężczyznę w czynności, które standardowo powinna ona wykonywać samodzielnie. Większość mężczyzn nie jest w stanie się do tego przyzwyczaić.

Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Jak uwieść faceta?

Dlaczego nie mogę znaleźć partnera na całe życie?

Odwiedź i polub nas
Oceń