Ile można zarobić na blogu?

Jeżeli są tacy, którzy twierdzą, że na blogach zarabia się mało pieniędzy to kłamią! A więc ile można zarobić na blogu? Nie twierdzę, że każdy bloger zarabia olbrzymie sumy ale są tacy którzy potrafią wyciągnąć kilkanaście tysięcy w miesiącu. Jest tylko jeden warunek. Strona musi być odwiedzana przez dużą liczbę czytelników.

Blog z kilkoma wpisami nie będzie zarabiał

Jest mnóstwo blogów, które zostały założone a po kilku miesiącach porzucone przez autorów. Jest to błąd ponieważ liczy się tutaj cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Pieniądze nie przyjdą od razu. Oczywiste jest, że taki blog nie będzie zarabiał. Kilka wpisów na blogu nie jest w stanie przyciągnąć dużego grona czytelników. Aby to zrobić trzeba często pisać wartościowej treści z zawartymi w tekście słowami kluczowymi a także udzielać się na portalach społecznościowych i tam promować swój blog.

Tylko wytrwali blogerzy, którzy mają pewną wiedzę do przekazania, piszą unikalne treści, nie kopiują z innych stron mają szansę na dziesiątki lub setki tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu i generowanie dużych zysków.

Na blogu można zarobić dużo pieniędzy

No więc jeżeli Twoja strona poświęcona jest jednemu tematowi np. macierzyństwu czy zarabianiu w Internecie to możesz zacząć zarabiać pieniądze w momencie, gdy Twojego bloga odwiedza kilkadziesiąt tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu. Jeżeli masz ich około 30 tysięcy to już jest dobry znak. Jesteś w stanie generować zarobki z wyświetlania reklam z Google AdSense a także pewne zyski przyniesie Ci współpraca z reklamodawcami. I są to najbardziej dochodowe źródła zarabiania na blogu. Jeśli liczba czytelników wraz z każdym dniem wzrasta i masz już ich 50 lub 70 tysięcy to Twoje zyski z Google AdSense zwiększą się do kilkuset złotych a ze współpracy z reklamodawcami będziesz mógł już pochwalić się niezłą sumką.

Blogi tematyczne przyciągają reklamodawców związanych z profilem ich działalności, ponieważ przyciągają użytkowników zainteresowanych danym tematem. Przykładowo kobieta czytająca artykuł o najlepszych wózkach dla dziecka jest bardziej skłonna kliknąć w reklamę z artykułami dla niemowląt i dzieci niż w reklamę związaną z częściami komputerowymi. Mężczyzna, który czyta artykuł o najlepszych kredytach hipotecznych kliknie w reklamę dotycząca właśnie pożyczek bankowych a nie w reklamę samochodów.

Jeśli Twój blog ma już grono czytelników to możesz zacząć reklamować artykuły związane z Twoją działalnością w Internecie. Jeżeli masz blog o modzie to szukaj reklamodawców związanych z tą branżą np. sklepy internetowe, które promują swoje produkty. Możesz zamieści wpis na temat ich firmy i opisać ich produkty w pozytywny (ale nieprzesadny) sposób. Na pewno na blog modowy nie zgłosi się żaden sprzedawca motorów lub kosiarek do trawy, a gdyby tak było to raczej nie recenzuj jego produktów na kartach swojego bloga bo przestaniesz być wiarygodnym blogerem dla swoich czytelników.

Ile można zarobić na blogu?

Jeżeli nikt nie zarabiałby na blogu to nie byłoby blogów. I nie jest to garstka blogerów, którzy generują wysokie zyski ale spora grupa ludzi, którzy pracują na swój sukces publikując kilka razy w tygodniu wpisy na swoim blogu. Zamieszczają tam wartościowe i unikalne treści przyciągając czytelnika a za jeden reklamowy wpis żądają kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Zamieszczenie kilku reklamowych artykułów w miesiącu przynosi blogerowi spore zyski (od 5 000 do 20 000 zł) a w skali roku najlepsi zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest także sporo blogerów, którzy zarabiają sumy pozwalające utrzymać siebie i swoją rodzinę.

Teraz już wiesz ile można zarobić na blogu  a więc do dzieła. Załóż swój blog, pracuj z pasją, poświęć mu dużo czasu a Twoje starania na pewno po kilkunastu miesiącach przyniosą zamierzone efekty i duże zyski.

Odwiedź i polub nas
Oceń