Chcesz wyglądać poważnie i profesjonalnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Zapomnij na chwilę, że jesteś mistrzem w grach planszowych, że gotujesz pyszną jajecznicę i uciekłeś z poprzedniego miejsca przez nieznośnego szefa.

 Życie osobiste

Odpowiedzi podczas rozmowy mają pokazywać umiejętności zawodowe i rozwój w karierze. Nawet jeśli pracodawca prosi, abyś opowiedział  o sobie trzeba się skupić na faktach swojej kariery. Podczas rozmowy pracodawca chce zobaczyć, że jesteś dobrym kandydatem na stanowisko , a Twoim zadaniem  jest pokazać, że jesteś odpowiednią osobą. Opowieści o życiu osobistym prawdopodobnie nie przekonają go o tym. Nawet jeśli trafiłeś do firmy, gdzie jest przyjazna atmosfera warto zatrzymać się w polu zawodowym.

 Twój stan psychiczny

Nie mów pracodawcy, że jesteś zdenerwowany. Na pierwszy rzut oka to zdanie może wydawać się wymówką dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie. To prawdopodobnie nie daje Ci plusów w oczach pracodawcy.

 Zły szef

Kolejny temat zamknięty podczas rozmowy – niezadowolenie z poprzedniego szefa. Nie warto wspominać o konflikcie w ostatnim miejscu pracy, nawet jeśli to było powodem Twojej decyzji o rezygnacji z pracy. Pracodawca może mieć mylne wrażenie o Tobie, na przykład, że po prostu narzekasz i  nie umiesz rozwiązywać sytuacji konfliktowych, etc. Lepiej spróbować skupić się na pozytywnych aspektach, które można zobaczyć w nowej pracy.

 Nudna praca

Jeszcze jeden wątek który może działać przeciwko Tobie. Po pierwsze, Twoje słowa o tym, jak nudna i nieciekawa była poprzednia praca nie pomogą Ci udowodnić, że jesteś silny i pewny siebie. Po drugie, pracodawca może obawiać się, że szybko stracisz zainteresowanie w nowej pracy i to będzie wpływać na rezultat pracy. Wszystkie oferty pracy które Ciebie zainteresują można zobaczyć na Jooble.

 Tematy, w których można łatwo się zgubić

Mając pragnienie sprawić dobre wrażenie można łatwo „pomylić się” w  tematach, w których słabo się znasz. Na przykład, jeśli pracodawca pyta o Twoje kompetencje techniczne, ale Twoje doświadczenie w tej dziedzinie jest ograniczone, nie warto mówić że orientujesz się we wszystkich aspektach. Kilka dodatkowych pytań mogą łatwo pokazać Twoją niekompetencję. Lepiej podać konkretne przykłady z swojego doświadczenia, w tym przypadku będziesz gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Autor artykułu: Jooble

Najlepsze sposoby zarabiania przez Internet

Jak oszczędzać pieniądze?

Sztuka samoprezentacji w procesie rekrutacyjnym

Odwiedź i polub nas
Oceń