Projektowanie stron internetowych jako sposób na zarobek

Projektowanie stron internetowych to dochodowy biznes

Tworzenie stron www, projektowanie stron internetowych

Posiadanie strony WWW jest dziś nieodłącznym elementem niemal każdego biznesu. Własną stronę mają nie tylko firmy, ale również artyści, politycy, lekarze, prawnicy, a nawet księża. Za pomocą witryny internetowej marki docierają do klientów i komunikują się z nimi. Ponadto strona kreuje wizerunek i generuje sprzedaż. Duży popyt na wysokiej jakości strony internetowe powoduje, że pojawia się realna szansa na zarobek dla każdego webmastera, który potrafi stworzyć i postawić witrynę internetową. Jest ogromne zapotrzebowanie na projektowanie stron internetowych.

Oczywiście zarabianie na tworzeniu stron internetowych wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z tej dziedziny, której fundamentem są języki HTML i CSS. Znajomość znaczników i komend jest niezbędna do sprawnego przygotowania witryny spełniającej najnowsze standardy. Co istotne, nie trzeba być nie wiadomo jakim koderem, żeby tworzyć strony – zawsze można bowiem bazować na gotowych systemach CMS, takich jak WordPress, Drupal, Joomla! czy QuickCMS. One praktycznie nie wymagają znajomości języków HTML i CSS, choć zdecydowanie warto potrafić się nimi posługiwać.

Zobacz też: Pisanie tekstów na zlecenie czyli praca jako copywriter

Projektowanie stron internetowych – WordPress

Z reguły klienta nie interesuje, za pomocą jakich technologii jest wykonana strona – liczy się to, aby była schludna, estetyczna, funkcjonalna, łatwa w obsłudze i zgodna z pierwotnymi założeniami. To, jakimi metodami dojdziesz do celu, zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego warto się skupić na jednej, wybranej technologii (np. WordPress) i w niej się wyspecjalizować.

Jak zarabiać na tworzeniu stron www?

Gdzie szukać zleceń? Możliwości jest kilka, a jedna z nich polega na tworzeniu stron internetowych na zamówienie. Jako freelancer lub zarejestrowana firma przeglądaj strony ze zleceniami, takie jak Oferia.pl czy Freelancer.pl, a także ogłaszaj się w katalogach i na stronach branżowych. Inna możliwość zarobku to tworzenie gotowych szablonów i wystawianie ich na sprzedaż w serwisach typu ThemeForest.com czy TemplateMonster.com, które zajmują się sprzedażą skórek.

Zobacz też: Jak zarabiać przez Internet? Pozycjonowanie stron

Ile można zarobić na projektowaniu stron www?

Znalezienie klientów na własną rękę gwarantuje pewny zarobek, podczas gdy sprzedaż szablonów w serwisach typu ThemeForest.com i TemplateMonster.com może skończyć się całkowitą klapą i zerowym zyskiem. Oczywiście im lepszy szablon, tym większe szanse, że tak się nie stanie i będzie na siebie zarabiał – wówczas zyski mogą być nawet pięciocyfrowe, jeśli szablon okaże się bardzo popularny.

Oczywiście nie warto się nastawiać na milionowe zyski, bo bardzo trudno je osiągnąć. Główną przyczyną jest ogromna konkurencja w postaci innych freelancerów oraz firm i agencji zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Coraz większą konkurencją dla webmasterów są również aplikacje online pozwalające na szybkie, proste i tanie stworzenie strony WWW własnymi rękami za pomocą edytora graficznego.

Na jakie zarobki może liczyć webmaster? Wykonanie pojedynczej strony firmowej kosztuje w granicach 500 – 5000 zł. Ostateczna cena zależy od Twojego doświadczenia, jakości i zaawansowania technologicznego projektu, funkcjonalności witryny oraz konkretnych wymagań klienta.

Ile można zarobić na blogu? 15 000 złotych miesięcznie?

Jak zarabiać na blogu?

Jak pisać bloga żeby odnieść sukces?

Odwiedź i polub nas
Oceń